MANTAR YETİŞTİRİCİLİĞİ
Başlangıçta yalnızca doğada kendiliğinden yetişen mantarlar toplanarak tüketilirken, daha sonra yerini kültür ortamlarında yetiştirilen mantarlar almıştır. Günümüzde doğadan toplanarak tüketilen mantar miktarı riskleri nedeniyle giderek azalmaktadır. Daha güvenli olması nedeniyle özellikle kentsel alanlarda kültür mantarları yeğlenmektedir.
 
Tad ve aroma yönünden eşsiz olan doğa mantarları karşısında kültür mantarlarının üstünlüğü, her şeyden önce zehirsiz olmaları ve korkusuzca yenebilmelerinden, kültür ortamlarında her mevsim yetiştiriliyor olmasından ve tüketicinin istediği zaman istediği kadar bulunabilmesinden kaynaklanmaktadır.
 
Sağlıklı ve dengeli beslenme için kültür mantarı
 
Farklı lezzetler için egzotik mantarlar
 
Sağlıklı yaşam için besin takviyesi olarak tıbbi mantarlar
 
Mantarlar alemi ile ilgili her şey için erkel
 
– ‘Mantar ‘konusunda merak ettikleriniz mi var?
 
Yemeklik mantarlar, kültür mantarı olarak yetiştirilen mantarlar, egzotik mantarlar, tıbbi mantarlar, doğa mantarları ve bunların üretimi konusunda merak ettikleriniz, sormak istedikleriniz varsa bize ulaşabilirsiniz.
 
– Kültür Yetiştiriciliği konusunda yatırım yapmak isteyenler
Her çeşit kültür mantarı yetiştiriciliği için Fizibilite Raporu hazırlanması aşamasından başlayarak, tesis kurulum, danışmanlık, kompost ve misel temini; üretim aşamalarında denetim, yönlendirme/bilgilendirme hizmetleri konusunda profesyonel destek alabilirsiniz. Bu destek Fizibilite çalışmaları ve danışmanlık hizmetleri ile sınırlı olabileceği gibi, talep edildiği takdirde anahtar teslimi üretim tesislerinin planlanması ve kurulumu hizmetini de içermektedir.
 
– Hobi amaçlı mantar yetiştirmek isteyenler
Doğayı yakınınızda yaşayabilir, bitki yetiştirmenin zevkini yaşayabilir, dostlarınızı da bu zevke ortak edebilirsiniz!
Üretim kitlerimizden istediğiniz tür ve sayıda satın alarak, sadece sulama ve hasat yaparak, evinizde, balkonunuzda, bahçenizde değişik egzotik mantarlarını yetiştirebilir, farklı lezzetler tadabilirsiniz. Bu lezzetleri , mantarlarınızı ikram ederek veya onlara kitler hediye ederek dostlarınızla da paylaşabilirsiniz.
 
– Bodrum, depo, ahır, tesis sahibi olup da nasıl değerlendireceklerine karar veremeyenler
Bu alanların mantar yetiştiriciliğinde değerlendirebilmeniz konusunda profesyonel destek alabilirsiniz
 
– Misel ihtiyacı olan kompost ve mantar üreticileri
Kaliteli ve yüksek verimli erkel misel çeşitlerinden seçiminizi yapabilir, üretiminizde güvenle kullanabilirsiniz.
 
– Egzotik mantar yetiştirmek isteyen ancak kompost hazırlama imkanı olmayanlar
İhtiyaç duyduğunuz kadar üretim kitini bizden temin ederek enerjinizi sadece mantar yetiştirme ve pazarlama aşamasına yoğunlaştırabilirsiniz. Bu yolla, hammadde depolama zorunluluğundan da kurtulmuş olursunuz.
 
– Mantar yetiştiriciliği esnasında sorunlar yaşayanlar
 
Planlama, üretim teknikleri, bakım, hasat, hastalıklarla mücadele, pazarlama konularında sorunlar yaşayanlar, tecrübelerimizden yararlanmak için profesyonel destek alabilirler.
Konya Mantar | Missel Mantarcılık Konya Mantar | Missel Mantarcılık Konya Mantar | Missel Mantarcılık